Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Gimnazjalne lekcje w „nadwiślańskim Soplicowie”    -   14/5/2008
W maju rozpoczął się w Muzeum „Dwór w Dołędze” – oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie – cykl spotkań poświęconych regionalnej historii ziemi szczurowskiej. Te lekcje muzealne czy też muzealne spotkania z historią to wspólna inicjatywa Muzeum w Dołędze i Dyrekcji Gimnazjum w Szczurowej.

Ogloszenie
>

Dołęga jest wioską leżącą w na terenie gminy Szczurowa, a znajdujący się w niej dwór ze względu na swoje tradycje patriotyczne, emanowanie kulturą, nazywano od początku ubiegłego stulecia „Nadwiślańskim Soplicowem”. Było to oczywiste nawiązanie do Soplicowa z „Pana Tadeusza”.
Oprócz samego zwiedzania Muzeum, młodzież ogląda multimedialną prezentację związaną z dziejami powstania styczniowego i związkiem tych wydarzeń z ziemią szczurowską, a więc z rodzinnymi miejscowościami uczestniczących w lekcji uczniów.
Muzeum zaprasza młodzież innych szkół do zorganizowania podobnych spotkań. Być może niektóre wydarzenia z dziejów naszego kraju staną się bliższe dla młodzieży jeśli zaprezentowane zostaną w miejscu w którym się one naprawdę wydarzyły. A miejsce jest szczególnie urocze wiosną, ze względu na piękny krajobraz i park z licznymi okazami botanicznymi.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947