To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Gimnazjalne lekcje w „nadwiślańskim Soplicowie”    -   14/5/2008
W maju rozpoczął się w Muzeum „Dwór w Dołędze” – oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie – cykl spotkań poświęconych regionalnej historii ziemi szczurowskiej. Te lekcje muzealne czy też muzealne spotkania z historią to wspólna inicjatywa Muzeum w Dołędze i Dyrekcji Gimnazjum w Szczurowej.

Ogloszenie

Dołęga jest wioską leżącą w na terenie gminy Szczurowa, a znajdujący się w niej dwór ze względu na swoje tradycje patriotyczne, emanowanie kulturą, nazywano od początku ubiegłego stulecia „Nadwiślańskim Soplicowem”. Było to oczywiste nawiązanie do Soplicowa z „Pana Tadeusza”.
Oprócz samego zwiedzania Muzeum, młodzież ogląda multimedialną prezentację związaną z dziejami powstania styczniowego i związkiem tych wydarzeń z ziemią szczurowską, a więc z rodzinnymi miejscowościami uczestniczących w lekcji uczniów.
Muzeum zaprasza młodzież innych szkół do zorganizowania podobnych spotkań. Być może niektóre wydarzenia z dziejów naszego kraju staną się bliższe dla młodzieży jeśli zaprezentowane zostaną w miejscu w którym się one naprawdę wydarzyły. A miejsce jest szczególnie urocze wiosną, ze względu na piękny krajobraz i park z licznymi okazami botanicznymi.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, July 17, 2024 17:18:27
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html