Druga liga się oddala !    -   15/5/2008
Środowy, bezbramkowy remis Unii z Beskidem Andrychów, to dla tarnowskiej drużyny porażka. Tarnowianie rozegrali bardzo słaby mecz i nie zdołali pokonać ambitnych piłkarzy z Andrychowa. Pięć goli strzelili piłkarze z Tuchowa rezerwom Sandecji i to zapewniło im utrzymanie w czwartoligowych szeregach. Z tarczą wracają piłkarze Niecieczy z Gorlic, gdzie po zaciętym meczu pokonali tamtejszy Glinik.

Mecz w Tarnowie okazał się bardzo nudnym pojedynkiem. Nic nie pomógł zabieg trenera Brożyniaka polegający na daniu szansy tym razem młodszym, niewyeksploatowanym jeszcze zawodnikom. Zarówno pierwsza jak i druga połowa, to gra w środku boiska, a strzały na bramkę można było policzyć na palcach jednej ręki. Ambitnie grający piłkarze z Andrychowa, próbowali kilkakrotnie zagrozić bramce, strzeżonej przez Liberę. Najdogodniejszą sytuację mieli w drugiej połowie, gdy po zagraniu ręką, wykonywali rzut wolny z linii pola karnego. Niestety egzekutor posłał piłkę wysoko ponad bramką. Piłkarze gospodarzy nie potrafili zagrozić skutecznie bramce gości strzeżonej przez czterdziestoletniego Harasiuka. W drugiej połowie najdogodniejsze sytuacje mieli Ryński, Hajduk oraz Drozdowicz, lecz niestety albo strzały były niecelne albo piłkę wybijali obrońcy z Andrychowa. Remis z Andrychowem przy jednoczesnym zwycięstwie Dalinu i walkowerze Puszczy oznacza, że Unia spadła na trzecią pozycję w tabeli i jej sytuacja, jeśli chodzi o ewentualny awans niezmiernie się skomplikowała.

UNIA TARNÓW – BESKID ANDRYCHÓW 0:0
Unia zagrała w składzie: Libera – D. Bartkowski, Ł. Bartkowski, Pawlak, Węgrzyn, Marciniec (od 68 min Drozdowicz), D. Popiela (od 77 min Żaba), Maciosek, Witek (od 55 min Ryński), Rodak (od 63 min Ł. Popiela), Hajduk.
Mecz sędziowali: S. Krasny (Kraków) oraz M. Ocieczek i J. Moskal.
Żółte kartki: Węgrzyn, Witek
Widzów: około 300.

TUCHOVIA – SANDECJA II NOWY SĄCZ 5:0 (3:0)
Przed meczem w Tuchowie mogło się wydawać, że łatwo o punkty z rezerwami Sandecji nie będzie, ponieważ na boisku zabraknie kilku zawodników z podstawowego składu. A jednak ... Tuchovia zasłużenie wygrała to spotkanie. Bardzo udany debiut w bramce zaliczył Mleczko, który w tym meczu bronił fantastycznie. Gracze Tuchovii nie podłamali się wysoką porażką w Niecieczy i wysoko wygrali ważny mecz w walce o utrzymanie. W następnej kolejce Tuchovia zainkasuje kolejne 3 punkty, za mecz z Wisłą II i to zapewnia utrzymanie w czwartej lidze. Bramki zdobyli: Stachoń 32 min, Różycki 35 min, Stec 43 min, Ustjanowski 52 min (rzut karny), Dobrowolski 62 min.
Tuchovia zagrała w składzie: Mleczko - Maciaszek, Rzońca, Różycki, Malec - Stec, Ustjanowski, Dobrowolski (od 78 min Sobyra), Jamka (od 78 min Kądzielawa) - Stachoń (od 90 min Serafin), Wiśniowski (od 58 min Wantuch)
Mecz sędziował: P. Greń (Oświęcim)
Żółte kartki: Ustjanowski, Stachoń

GLINIK/KARPATIA GORLICE – LKS NIECIECZA 2:3 (1:3)
Piłkarze z Niecieczy rozegrali w Gorlicach niezły mecz i odnieśli zwycięstwo. Pokonali zespół Glinika/Karpatię i nadal liczą się w walce o drugą ligę. Piłkarze gospodarzy nie wykorzystali w drugiej połowie rzutu karnego. Bramki dla zespołu z Niecieczy zdobyli Krauze w 10 i 40 min (rzut karny) i Fijał w 45 min.
LKS Nieciecza zagrała w składzie: Bomba - Krauz, Juraszek, Gołąb, Budzyński, Kot, W. Krauze, K. Krauze K.Bałuszyński, Fijał, Kurzawski

W tabeli samodzielnie już prowadzi Dalin Myślenice, który zgromadził 66 punktów, wyprzedzając o jeden punkt Puszczę Niepołomice oraz o dwa Unię Tarnów. Czwartą lokatę zajmuje LKS Nieciecza z 62 punktami. Tuchovia z 31 punktami zajmuje dwunastą lokatę.