To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Festiwal Młodych Talentów „NIEMEN NON STOP”    -   15/5/2008
Festiwal ten odbywa się w Słupsku po raz trzeci i w towarzyszącym mu konkursie wziąć mogą udział soliści oraz grupy wokalne i wokalno instrumentalne, złożone z młodych muzyków wieku od 15 do 25 lat. Celem imprezy jest kultywowanie fenomenu, legendy i 40-letniej twórczości „polskiego artysty wszech czasów”. Od początku festiwalu biorą w nim udział wybitne osobowości polskiej sceny muzycznej – Marek Bałata, Stanisław Sojka, Zbigniew Hołdys, Helmut Nadolski, Tomasz Jaśkiewicz, Paweł Brodowski, Marek Karewicz, Artur Dutkiewicz oraz Kayah (gwiazda tej edycji), zaś gościem honorowym jest Małgorzata Niemen.

Ogloszenie

Zgodnie z regulaminem konkurs adresowany jest do młodzieży środowisk szkolnych i akademickich (w przedziale wieku 15-25 lat) na terenie całego kraju. Organizatorzy nie wykluczają udziału młodzieży z zagranicy. W Konkursie mogą wziąć udział soliści oraz grupy wokalne i wokalno-instrumentalne. Z udziału w nim wyłączeni są zdobywcy Grand Prix z poprzednich edycji. Przedmiotem Konkursu jest twórczość autorska (kompozytorska, literacka) Czesława Niemena oraz utwory innych autorów wykonywane przez artystę. Każdy uczestnik Konkursu przedstawia do oceny Komisji Kwalifikacyjnej 2 dowolne utwory z repertuaru Czesława Niemena (czas trwania jednego utworu nie powinien przekraczać 4 min.). UWAGA! Utwór wybrany z listy przedstawionej przez organizatora Konkursu będzie dodatkowo premiowany przez Komisję Kwalifikacyjną. Utwory powinny być zarejestrowane na nośniku w formacie CD. Materiały dźwiękowe (wraz z dokładnym opisem wykonywanych utworów) i kartę uczestnictwa (wraz z fotografią uczestnika) należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.06.2008r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres Biura Festiwalowego (Młodzieżowe Centrum Kultury,Al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk) z dopiskiem NIEMEN NON STOP. Materiały nie podlegają zwrotowi.
Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wyłoni do programu festiwalu 20 wykonawców (solistów, zespołów), którzy o tym werdykcie zostaną poinformowani w terminie do dnia 7 lipca (e-mail, telefon).

Festiwalowe występy uczestników Konkursu z towarzyszeniem profesjonalnej grupy instrumentalnej (sekcja rytmiczna + 2 instrumenty dęte) – I dnia festiwalu (17.07.) oceniać będzie Jury, złożone ze znanych postaci polskiej sceny muzycznej. Jury (Zbyszek Hołdys - przewodniczący, Tomasz Jaśkiewicz (eks-Akwarele i Niemen Enigmatic) i Eleonora Niemen) wyłoni „Złotą Dziesiątkę”, która II dnia (18.07.) festiwalu wykona drugi z proponowanych utworów. O kolejności wykonywanych utworów decydują sami uczestnicy Konkursu (taka informacja znajdzie się na Karcie uczestnictwa).
Próby uczestników Konkursu odbędą się w dniach 16.07. (Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku) oraz 17-18.07. (Polska Filharmonia Sinfonia Baltica).
Grand Prix festiwalu – nagroda ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego wynosi 6 tys. zł; I miejsce – nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Słupska wynosi 5 tys. zł. Przewidziane są również specjalne wyróżnienia dla solistów i zespołów.

Festiwal odbywa się w dniach 17-19 lipca w Słupsku. Szczegółowe informacje na www.niemennonstop.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, July 17, 2024 15:40:43
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html