To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Współczesny i historyczny plener na Zamku w Dębnie    -   15/5/2008
Doładnie w 85 rocznicę ukazania się krakowskim Ilustrowanym Kurierze Codziennym artykułu o plenerze malarskim na Zamku w Dębnie, 18 maja o godz. 17:00 zostanie otwarta w jego murach wystawa prac malarskich uczestników tego pleneru. I trzeba tu zaznaczyć, że nie jest to wystawa banalna, bo pokazuje prace wybitnych artystów. Wówczas – w 1923 roku, kiedy, jako studenci krakowskiej ASP przybyli na Zamek, zaproszeni przez jego właściciela Jana Jastrzębskiego, nie zdawali sobie zapewne sprawy, że jest to swoisty próg do ich krajowej, europejskiej, a nawet światowej kariery artystycznej.

Ogloszenie
>

Autorce wystawy, Lidia Luchter – Krupińskiej udało się zebrać prace artystyczne szesnastu spośród 29 uczestników tego historycznego pleneru. Pochodzą one m.in. z krakowskiego Muzeum Narodowego, muzeów okręgowych w Tarnowie, Nowym Sączu i Rzeszowie, Podkarpackiego w Krośnie oraz z Gabinetu Rycin Biblioteki i Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wystawa pokazuje głównie dzieła z okresu międzywojennego i obejmuje różne gatunki (pejzaże, portrety, akty, martwe natury) a także rozmaite techniki (od rysunku, poprzez grafikę, do malarstwa olejnego). Dla dopełnienia obrazu całości umieszczono na tej wystawie również dzieła ówczesnych profesorów tej grupy studentów: Józefa Pankiewicza, Henryka Kunzeka oraz prowadzącego tamten plener – Stanisława Kamockiego.
Wspaniały wernisaż, który przy okazji jest jedną z imprez z okazji 30-lecia oddziału muzealnego Zamek w Dębnie, rozpocznie się w niedzielę, 18 maja o godzinie 17 złożeniem wieńców przed sarkofagiem mecenasa tego pleneru, Jana Jastrzębskiego w zabytkowej kaplicy rodowej. Nie zabraknie poczęstunku, ale także i nagród dla uczestników tegorocznego pleneru malarskiego, zorganizowanego na Zamku w Debnie dla uczniów ze szkół plastycznych Tarnowa i Nowego Wiśnicza oraz członków warsztatów Terapii Zajęciowej w Tarnowie i Brzesku.

Zamek w Dębnie, 18 maja godz. 17:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, July 17, 2024 16:08:58
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html