To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Radni boją się utraty diet?    -   16/5/2008
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej poległa zaproponowana parę miesięcy wcześniej uchwała radnego Krzysztofa Nowaka, mająca mieć charakter dyscyplinujący wobec radnych, którzy nie przychodzą na posiedzenia komisji. -Popieram sensowne uchwały. Większym problemem jest spóźnianie się radnych i opuszczanie sesji przed czasem - stwierdza Kuba Kwaśny, zapytany dlaczego głosował przeciw.

Posłuchaj rozmowy z radnym Krzysztofem Nowakiem i Jakubem Kwaśnym :

Ogloszenie
>

Zaproponowana przez Krzysztofa Nowaka parę miesięcy temu uchwała miała mieć charakter porządkujący (wobec przyjętych w minionych latach kilku uchwał w przedmiotowej sprawie). Radny chciał m.in. zróżnicować wysokość diet, uzależniając ich wysokość od obecności radnych na komisjach. Wedle jego propozycji, które i tak ostatecznie zostały zmienione w stosunku do pierwotnej wersji, radni – członkowie zasiadający w komisjach stałych, bardziej dotkliwie zostaliby ukarani za swoją nieobecność na posiedzeniach komisji (w niektórych przypadkach na poziomie 30 procent diety). Podczas głosowania uchwała ta jednak przepadła, wywołując tym samym wrażenie, że skala nieobecności naszych reprezentantów na komisjach musi być ogromna i radni nie chcą być za to mocniej uderzeni po kieszeni.
Wśród głosujących przeciw przyjęciu uchwały znalazł się m.in. Jakub Kwaśny, którego zapytaliśmy o przyczynę takiej decyzji. -Popieram sensowne uchwały. Większym problemem jest spóźnianie się radnych i opuszczanie sesji przed czasem - stwierdził radny, dodając, iż praca radnych nie powinna ograniczać się do zgłaszania kolejnych uchwał, ale także koncentrować się na spotkaniach z mieszkańcami.

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:09:27
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html