To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Polak, Węgier - dwa bratanki    -   16/5/2008
Grupa młodzieży odtwarzającej kulturę epoki renesansu z Pałacu Młodzieży („Targ Słów”) gościła na Artystycznym Festiwalu Gizelli w Veszprem na Węgrzech, zorganizowanym z okazji obchodów Roku Renesansu. Uczestnicy wyprawy przy okazji promowali Tarnów – rozdając festiwalowym gościom i mieszkańcom miasta foldery informacyjne; prezentowano także zrealizowany przez grupę młodzieży film o hetmanie Janie Tarnowskim.

Ogloszenie

„Niezwykła wyprawa do naszych węgierskich przyjaciół zakończona. Jeszcze do tej pory mamy przed oczami urokliwe uliczki Veszprem, ogrom i wspaniałość Budapesztu oraz malowniczość Magyarpolany” – piszą uczestnicy wyprawy. „Gdziekolwiek byliśmy, od małej miejscowości aż po stolicę Węgier, wszędzie towarzyszyła nam wspaniała i serdeczna atmosfera gościnności, wypełniona ciepłymi uśmiechami i szczerym zainteresowaniem dla gości z Polski. Trudno opisać słowami wszystkie uczucia jakich doświadczyliśmy, będąc przyjęci po królewsku przez organizatorów artystycznego Festiwalu Gizeli w Veszprem w osobie Pani Violi Horvath, zorganizowanego z okazji obchodów Roku Renesansu na Węgrzech. Było to niecodzienne doświadczenie. Zanurzyliśmy się w gwarny, mieniący się wszystkimi kolorami tłum rozśpiewanych i roztańczonych postaci. Renesansowa muzyka, teatralne występy, place zabaw dla dzieci na poszczególnych dziedzińcach zamkowych, przesuwające się przed naszymi oczami barwne stroje grup z innych krajów, wszystko to sprawiło, że Festiwal i Węgry głęboko zapadły w nasze serca. Podobnie jak inne grupy, my również otrzymaliśmy swoje miejsce i postępując za przewodnikiem, tłumaczem i opiekunem w jednej osobie, niezapomnianą i nieocenioną Panią Martą Halmaine Badacsonyi, dotarliśmy na dziedziniec pałacu Dubniczay Palotaban. Było to miejsce naszych występów tanecznych oraz wspólnej zabawy z odwiedzającymi nas gośćmi festiwalu. W sąsiadującej z dziedzińcem sali odbywały się projekcje zrealizowanego przez naszą grupę filmu o hetmanie Janie Tarnowskim. Ogółem wykonaliśmy cztery prezentacje strojów połączone z pokazami tańca epokowego oraz nauką tańca dla wszystkich zainteresowanych, występując na zamku w Veszprem oraz na dziedzińcu domu kultury w Magyarpolany. Na tym jednak nie koniec. Kolejnym zadaniem, z którego wywiązaliśmy się znakomicie była żywa i barwna promocja naszego miasta i ziemi tarnowskiej. Wędrując uliczkami Veszprem, ubrani w renesansowe stroje, rozdaliśmy festiwalowym gościom oraz mieszkańcom miasta mnóstwo folderów informacyjnych. Dodatkową atrakcją był wyjazd nad Balaton, gdzie również promowaliśmy naszą kulturę i region. Pracowaliśmy tak intensywnie, że nie zauważyliśmy nawet kiedy nadeszła pora odjazdu. Z żalem ale i nadzieją na ponowne spotkanie opuszczaliśmy naszych przyjaciół, by pełni wrażeń i bogatsi o nowe przyjaźnie i doświadczenia powrócić do Tarnowa.
Serdecznie dziękujemy władzom Veszprem oraz Pani Violi Horvath za zaproszenie na Festiwal Gizeli, wspaniałe przyjęcie i organizację naszego pobytu i występów. Dziękujemy również osobie, która była nam przewodnikiem po kulturze Węgier, tłumaczem i wspaniałym towarzyszem, Pani Marcie Halmaine Badacsonyi. Dziękujemy również Panu Prezydentowi Miasta Tarnowa, oraz wszystkim osobom i instytucjom, które dopomogły nam w przygotowaniu naszego programu artystycznego.” (W.S.)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, July 17, 2024 15:53:02
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html