To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejne laury "Plastyków""    -   19/5/2008
Po sukcesach: Mateusza Kijaka (dwukrotnie w Rzeszowie i na plenerze w Dębnie; ten ostatni wczorajszy!), Eweliny Ważny (także dwukrotnie w Rzeszowie i Koszalinie), Kasi Jakus, Ewy Baran, Grzegorza Kumorka, Magdy Łuszczarz, Dominiki Styczyńskiej, Sebastiana Pasterskiego i Jana Macioła, Anny Foryś, Izabeli Ligęzy i Marii Patyny, w bieżącym roku szkolnym nasz tarnowski „Plastyk” triumfuje w kolejnych konkursach artystycznych - informuje Zbigniew Mirosławski, jeden z pedagogów Liceum.

Ogloszenie

Po nagrodach i wyróżnieniach dla 12 uczniów, m. in. w Częstochowie i Jarosławiu, nagrodzie specjalnej Dyrektora Muzeum Karykatury w Warszawie, nagrodzie Komitetu Integracji Europejskiej, kolejny raz Jan Macioł znalazł się w gronie laureatów konkursu zorganizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej i Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni.

Wszystko zaczęło się od „Listu do Artystów” napisanego w 1999 roku przez Jana Pawła II. List ten stał się swoistym testamentem papieża skierowanym do ludzi sztuki. Organizatorzy zaproponowali młodym artystom podjęcie próby przełożenia papieskiego przesłania na język obrazów. Do konkursu zaproszono młodzież wszystkich Szkół Plastycznych z całej Polski. Hasłem tegorocznej edycji stały się słowa z „Tryptyku Rzymskiego” - „Jeśli chcesz odnaleźć źródło musisz iść w góry, pod prąd”. To zmaganie się z drogą, przedzieranie do góry, pod prąd, stało się tematem, o którego interpretację poproszono młodych plastyków.

W sumie nadesłano 109 prac z 14 szkół. W jury zasiadali m. in. ks. Wincenty Pytlik, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie, Barbara Bielecka, prezes Fundacji Rozwoju Sztuki Sakralnej „Dei Gratia”, członek rzeczywisty PAN, dr Zbigniew Treppa, wykładowca gdańskiej ASP, Janusz Janowski prezes ZPAP w Gdańsku.

To już trzecie ogólnopolskie laury Janka Macioła, po Grand Prix za film pt. „Fantasmagorie” i nagrodzie w ogólnopolskim konkursie literackim w Lublinie. Nauczycielem rysunku i malarstwa Janka jest pani profesor Anna Śliwińska Kukla. Wyróżniona praca zatytułowana „Cały Jestem Twój” znalazła się w pokonkursowym katalogu „Jeśli chcesz odnaleźć źródło musisz iść w góry, pod prąd”.
Z kolei nauczycielem rysunku i malarstwa Mateusza Kijaka jest pani profesor Teresa Szafrańska.
,br> Nie dziwi fakt, że obie szkoły funkcjonujące w ramach Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie (4 letnie Liceum Plastyczne i Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych tj. 3 letnie gimnazjum plastyczne i 3 letnie liceum plastyczne) znalazły się na I miejscu w Polsce w rankingu wszystkich typów szkół plastycznych w Makroregionie Polski Południowo-Wschodniej obejmującym Podkarpackie, Świętokrzyskie i Małopolskę. Laurów przybywa z dnia na dzień.
Warto zapamiętać te nazwiska, bo przed nimi wielka przyszłość artystyczna - kończy Zbigniew Mirosławski.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, July 17, 2024 17:04:36
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html