To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Zanurzeni w rzece wspomnień ...    -   19/5/2008
Jest coś w głosie artysty, w nastroju i w charakterze brzmienia, co pozwala rozpoznać muzykę Czesława Niemena od pierwszej frazy. Trafia ona do słuchacza bezpośrednio i zarazem niezauważalnie, ujmując naturalnością i łagodnością, a jednocześnie nie epatując perfekcją, choć przecież jest perfekcyjna. To muzyka dla wszystkich, bo łączy różne gusty i zarazem nikogo nie pozostawia zdegustowanym. Znakomicie przetrwała próbę czasu i nic się nie zestarzała. Dowód? Chociażby niezwykłe widowisko „Niemen – rzeka wspomnień”, z powodu którego kilkupokoleniowy tłum ludzi wypełnił wczoraj salę Mościckiego Centrum Kultury.

Ogloszenie

Muzyczne przedstawienie zabrało zgromadzoną publiczność w sentymentalną podróż do świata burzliwych lat 60-tych, świata Czesława Niemena i jego niezapomnianej muzyki. Utopiony w estetyce vintage, barwny i dynamiczny spektakl oparto na ciekawej formule audycji radiowej. Spiker, Mirosław Baka, komentując koncert, równocześnie informował o różnych wydarzeniach z tamtych lat, z uwzględnieniem stale rosnącej popularności sławnego muzyka. Największe wrażenie zrobiła jednak hołdująca rockowej tradycji muzyka w wykonaniu grupy Kameleon Sekstet (Hadrian Filip Tabęcki, Radosław Kiszewski, Maciej Szczyciński, Paweł Stankiewicz, Bartłomiej Krauz, Piotr Maślanka), która wspaniale współgrała w dialogu z wokalizami Margity Śliwowskiej i Marcina Kołaczkowskiego. Dwójka wykonawców bardzo profesjonalnie potraktowała repertuar Niemena. Nie naśladowali artysty - który był przecież muzykiem wielkiej klasy i jakiekolwiek próby kopiowania go nie miałyby najmniejszego sensu – ale stworzyli własną, świeżą interpretację jego piosenek. Śpiewali przy tym czysto, dynamicznie, odważnie i bez kompleksów, wykazując bardzo wysoki poziom muzyczno-wokalny. Marcin kołaczkowski śpiewał głównie wczesne przeboje Niemena: „Hej, dziewczyno, hej”, „Sprzedaj mnie wiatrowi”, „Włóczęga”. Z kolei Margita Śliwowska najbardziej przejmująco wykonała „Wspomnienie”, „Nie wiem, czy warto” i przepojoną bałkańskimi klimatami „Alliah”. Świetnie też poradziła sobie z bodajże najtrudniejszą wokalnie piosenką „Pod Papugami”. Jednak w wykonaniu tych niezwykle uzdolnionych wokalistów nawet proste i emocjonalne kompozycje prowadziły do kulminacji, przy których cierpła skóra. Poświęcony pamięci legendarnego artysty spektakl zapewne jeszcze długo będzie żył we wspomnieniach, i to nie tylko jego oddanych fanów.
Agnieszka Setlik
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, July 17, 2024 17:05:17
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html