To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wyborcza "dogrywka" w sądzie    -   26/5/2008
Mimo, że od wyborów samorządowych minęło już półtora roku, okazuje się, że nadal nie opadły jeszcze emocje im towarzyszące. W ubiegłym tygodniu w Wydziale I Cywilnym Sądu Rejonowego rozpatrywano sprawę z powództwa Małgorzaty Podlasiewicz, ówczesnej rzecznik komitetu "Solidarny i Nowoczesny Tarnów" przeciwko Dorocie Skrzyniarz ( na zdjęciu), obecnej wiceprezydent Tarnowa, wówczas szefowej kampanii komitetu "Tarnowianie". Sąd orzekł, że pozwana naruszyła dobra osobiste M.Podlasiewicz i nakazał zastępczyni Prezydenta Tarnowa zapłacić 2 tysiące złotych zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Ogloszenie

Nie była to pierwsza odsłona tego wyborczego dramatu. Rozpoczął się on od procesu w trybie wyborczym, o czym pisaliśmy w listopadzie 2006 r. (przeczytaj TUTAJ).
Małgorzata Podlasiewicz już wówczas informowała, że sprawa swój finał znajdzie przed sądem, zarówno w procesie karnym (oskarżenie o zniesławienie, tj. z art. 212 kk), jak i cywilnym.
W lipcu 2007 r. przed sądem rejonowym (wydział karny) w Tarnowie między stronami konfliktu została zawarta ugoda. Na jej mocy Dorota Skrzyniarz zamieściła przeprosiny w tarnowskich rozgłośniach radiowych oraz w tygodniku TEMI. Ogłoszenie prasowe dotyczące tej sprawy zasługuje na przypomnienie, a to ze względu na swoją niespotykaną formę. Do publikacji przeprosin użyta została bowiem unikalna, mało czytelna czcionka, która dopiero po dokładnych oględzinach okazała się być czcionką zbudowaną w oparciu o polski alfabet.
W sprawie cywilnej, której dotyczył wyrok wydany 20 maja br., chodziło o "ochronę dóbr osobistych" (tj. art. 23 kc i art. 24 kc) w związku z art. 448 kc. Za doznaną krzywdę Małgorzata Podlasiewicz domagała się zadośćuczynienia w kwocie 20 tys. złotych. Sąd zgodził się, że Dorota Skrzyniarz w swojej publikacji (na dwóch stronach internetowych, związanych z komitetem "Tarnowianie") naruszyła dobra osobiste powódki i jako kwotę zadośćuczynienia nakazał zapłacić jej 2 tysiące zł. Wyrok nie jest prawomocny. Obie strony mogą odwołać się do sądu apelacyjnego w Krakowie.
Czy zatem będziemy mieli do czynienia z kolejną odsłoną tego wyborczego dramatu ?
(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:59:45
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html