To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   "Dzień zalipiański" w dąbrowskiej MBP   -   05/4/2004
We wtorek 6 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na "Dzień zalipiański" poświęcony historii "malowanej wsi". Imprezie , w której posłuchać będzie można m.in. ciekawej prelekcji Joanny Fido towarzyszyć będzie wystawa sztuki zalipiańskiej.

Ogloszenie

Zalipie to jedyna w Polsce "malowana wieś" , której oryginalnymi motywami kwiatowymi pokrywa się zewnętrzne ściany domów, wnętrza izb, budynki gospodarcze, meble. Znane są też zalipiańskie wycinanki z papieru, pisanki i hafty, ręcznie malowane kartki pocztowe, makatki malowane na papierze i płótnie, a także naklejanki z łusek szyszki i ozdoby bibułowe.
By przybliżyć mieszkańcom Dąbrowy twórczość zalipiańską MBP zaprasza do Muzeum Powiśla Dąbrowskiego na spotkanie z historią i sztuką Zalipia, we wtorek w godz. 10.00-14.00. W programie znajdzie się prelekcja Joanny Fido zatytułowana "Zalipie dawniej i dziś - historia malowanej wsi" oraz wystawa wyrobów zalipiańskich: malowanych w kwiaty wydmuszek i wyrobów glinianych. Artystka ludowa Halina Lelek pokaże, jak robi się ozdoby bibułkowe. Podczas "Dnia zalipiańskie" będzie można także kupić zdobione przedmioty.
Impreza przygotowana jest przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, ma na celu zapoznanie ich z historią i sztuką "malowanej wsi". Ale organizatorzy zapraszają do muzeum wszystkich zainteresowanych malarstwem zalipiańskim. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 06:02:46
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html