Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   "Dzień zalipiański" w dąbrowskiej MBP   -   05/4/2004
We wtorek 6 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na "Dzień zalipiański" poświęcony historii "malowanej wsi". Imprezie , w której posłuchać będzie można m.in. ciekawej prelekcji Joanny Fido towarzyszyć będzie wystawa sztuki zalipiańskiej.

Ogloszenie
>

Zalipie to jedyna w Polsce "malowana wieś" , której oryginalnymi motywami kwiatowymi pokrywa się zewnętrzne ściany domów, wnętrza izb, budynki gospodarcze, meble. Znane są też zalipiańskie wycinanki z papieru, pisanki i hafty, ręcznie malowane kartki pocztowe, makatki malowane na papierze i płótnie, a także naklejanki z łusek szyszki i ozdoby bibułowe.
By przybliżyć mieszkańcom Dąbrowy twórczość zalipiańską MBP zaprasza do Muzeum Powiśla Dąbrowskiego na spotkanie z historią i sztuką Zalipia, we wtorek w godz. 10.00-14.00. W programie znajdzie się prelekcja Joanny Fido zatytułowana "Zalipie dawniej i dziś - historia malowanej wsi" oraz wystawa wyrobów zalipiańskich: malowanych w kwiaty wydmuszek i wyrobów glinianych. Artystka ludowa Halina Lelek pokaże, jak robi się ozdoby bibułkowe. Podczas "Dnia zalipiańskie" będzie można także kupić zdobione przedmioty.
Impreza przygotowana jest przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, ma na celu zapoznanie ich z historią i sztuką "malowanej wsi". Ale organizatorzy zapraszają do muzeum wszystkich zainteresowanych malarstwem zalipiańskim. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl