To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Bezpłatne badania pierwszoklasistów    -   27/5/2008
Samorząd miejski sfinansuje badania słuchu dzieci uczęszczających dla klas I tarnowskich szkół podstawowych (publicznych i niepublicznych). Są one bezpieczne i bezbolesne. Rodzice lub prawni opiekunowie nie poniosą żadnych kosztów, ale muszą wyrazić zgodę na przebadanie dziecka. Powinni to uczynić na specjalnym formularzu.

Ogloszenie
>

Badania przeprowadzi Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie, pod kierownictwem prof. dr. hab. med. Henryka Skarżyńskiego. To wiodąca placówka w naszym kraju. Badania audiometryczne zostaną wykonane w poszczególnych szkołach podstawowych od 2 do 6 czerwca. Mogą z nich skorzystać wszyscy uczniowie klas I, zarówno placówek publicznych, jak i niepublicznych.
W przypadku wykrycia jakichkolwiek zaburzeń słuchu – rodzice lub opiekunowie otrzymają listownie informację o wyniku badania oraz wskazówki dotyczące dalszego postępowania.
Warto zaznaczyć, że badania prowadzone przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie w poprzednich latach, wykazały, że około 20% dzieci i młodzieży w wieku szkolnym ma problemy ze słuchem. Konsekwencją mogą być między innymi kłopoty adaptacyjne w szkole, zaburzenia koncentracji i komunikowania się, a także trudności w mówieniu i pisaniu.
Podstawowym celem realizowanego w Tarnowie programu jest wykrycie zaburzeń słuchu, które mogą niekorzystnie wpływać na komunikowanie się dziecka w szkole i utrudniać jego rozwój. Ich wczesne wykrycie umożliwia podjęcie skutecznego leczenia, prowadzącego do złagodzenia lub wyeliminowania dysfunkcji. Tym bardziej warto skorzystać z bezpłatnych badań.
Program jest finansowanych w całości ze budżetu Miasta Tarnowa.(UMT)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 19:31:30
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html