To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tarnowski Ośrodek Onkologiczny działa już w całości    -   27/5/2008
We wtorek popołudniu dokonano uroczystego otwarcia Zakładu Radioterapii przy Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Poświęcenia obiektu dokonał Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Biskup Wiktor Skworc. Nowoczesna placówka od paru dni przyjmuje już pacjentów. To była jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w regionie. Otwarcie zakładu radioterapii oznacza, że prace nad utworzeniem tarnowskiego ośrodka onkologicznego dobiegły końca. Tworzą go teraz: poradnia onkologiczna, oddział chemioterapii i chirurgii onkologicznej, a także oddany właśnie zakład radioterapii.

Ogloszenie
>

Zakład mieści się w nowym obiekcie, dobudowanym do siedziby szpitala. Jest to dwukondygnacyjny pawilon, częściowo podpiwniczony, o wymiarach 40 na 50 metrów. Jego kubatura to 20 tysięcy metrów sześciennych, powierzchnia użytkowa - 3 tys. metrów kwadratowych. Budynek kosztował 34 miliony złotych.
Zakład jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt używany w terapii nowotworowej. Zakład dysponuje linią terapeutyczną, składającą się z akceleratora linowego, symulatora tomografu komputerowego oraz systemów planowania leczenia, weryfikacji i zarządzania leczeniem. Drugi akcelerator zostanie uruchomiony jesienią tego roku. W zakładzie jest prowadzona terapia w zakresie radykalnego leczenia napromienianiem 3D i 2D oraz leczenie paliatywne. Odbywa się to w warunkach stacjonarnych i ambulatoryjnych.
- W roku 2009, po doposażeniu ośrodka, planowane jest oddanie do użytku pracowni brachyterapii - dodaje dyrektor Szpitala Anna Czech.

Realizowana w latach 2005 (projekt) – 2008 inwestycja została sfinansowana z budżetów samorządu województwa małopolskiego i Ministerstwa Zdrowia, Szpital im. św. Łukasza z własnych środków przeznaczył na ten cel ponad 800 tysięcy złotych.
Zakład był urządzany i wyposażanych w oparciu o sprawdzone wzory podobnych placówek działających w Skandynawii. Dyrektor Anna Czech nawiązała współpracę ze szpitalami norweskim i duńskim, by czerpać przykłady z ich doświadczeń. - To nowoczesna placówka, działająca w oparciu o światowe standardy – mówi dyrektor Anna Czech. – Zarówno nowoczesny sprzęt, jak i doświadczona kadra są gwarancją właściwej opieki medycznej nad pacjentami. Zakład i jego otoczenie urządziliśmy ze szczególną dbałością o estetykę, komfort i intymność pacjentów, cierpiących na choroby nowotworowe. W poczekalni z głośników będzie płynęła kojąca muzyka, będzie można usiąść przy stolikach, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnętrznym tarasie.

W zakładzie docelowo pracować będzie 55 osób: 5 lekarzy, 20 techników radioterapii, 5 pracowników pracowni fizyki medycznej i 25 pielęgniarek. Kieruje nim dr Andrzej Radkowski. Dziennie placówka możne przyjąć 120-130 osób.
Obecnie najczęściej leczone nowotwory w tarnowskim szpitalu to: rak gruczołu piersiowego, rak płuca, rak jelita grubego, nowotwory ginekologiczne, rak prostaty, ziarnica złośliwa i chłoniaki złośliwe.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 19:32:07
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html