Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Drugie Rybowiczonalia w Lisiej Górze    -   29/5/2008
Już po raz drugi sala Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie będzie świadkiem koncertu poświęconego Janowi Rybowiczowi (1949-1990). Wykonawcą koncertu, który odbędzie się 31 maja (sobota), będzie znany i lubiany zespół Stare Dobre Małżeństwo. Grupa, w której repertuar od kilku lat wpisane są utwory nareszcie docenianego pisarza i poety, mieszkańca Lisiej Góry, jest inicjatorem dorocznych spotkań w miejscu, w którym autor "Wiochy chodaków" żył i umarł. W Śmignie SDM wystąpi śpiewając nie tylko utwory "Jaśka" ale też Edwarda Stachury, Wojciecha Belona, Bolesława Leśmiana, Adama Ziemianina i Józefa Barana.

Ogloszenie

2 czerwca 2007 r. w Śmignie odbył się koncert Starego Dobrego Małżeństwa, na którym artyści zaśpiewali utwory do wierszy Jana Rybowicza, poeta Józef Baran przeczytał swoje wspomnienia, a Teatr Nie Teraz i Tomek Lewandowski przedstawili fragmenty sztuki i utworów muzycznych zaaranżowanych na motywach twórczości Rybowicza. Fragmenty koncertu, wraz z opowieścią o Janie Rybowiczu i reportażem z Lisiej Góry zostały zamieszczone na wydanym w tym roku na DVD albumie Starego Dobrego Małżeństwa "Jednoczas", drugiej już płycie SDM poświęconej "kaskaderowi" z Lisiej Góry.
O tamtym koncercie przeczytasz i posłuchasz TUTAJ

Tegoroczny koncert zespołu SDM i jego przyjaciół zostanie poprzedzony spotkaniem przy grobie poety (16:00), który spoczywa na cmentarzu parafialnym w Lisiej Górze. Dzięki SDM i kweście zorganizowanej podczas ubiegłorocznych "Rybowiczonaliów" odremontowano nagrobek lisiogórskiego, tragicznie zmarłego literata.
Bilety na koncert w cenie 25 złotych rozprowadzane będą w dniu koncertu od godz. 17:00 w siedzibie GOK-u w Śmignie. Jest również możliwość rezerwacji telefonicznej pod numerem 014 6784087.
Szczegółowy plan koncertu w Śmignie (początek godz. 18:00) przedstawia się następująco:
Matragona „Orkiestra Jednej Góry”
Piotr Warszawski Tequila - monodram
Stare Dobre Małżeństwo - Seans Jednoczasu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947