To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Drugie Rybowiczonalia w Lisiej Górze    -   29/5/2008
Już po raz drugi sala Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie będzie świadkiem koncertu poświęconego Janowi Rybowiczowi (1949-1990). Wykonawcą koncertu, który odbędzie się 31 maja (sobota), będzie znany i lubiany zespół Stare Dobre Małżeństwo. Grupa, w której repertuar od kilku lat wpisane są utwory nareszcie docenianego pisarza i poety, mieszkańca Lisiej Góry, jest inicjatorem dorocznych spotkań w miejscu, w którym autor "Wiochy chodaków" żył i umarł. W Śmignie SDM wystąpi śpiewając nie tylko utwory "Jaśka" ale też Edwarda Stachury, Wojciecha Belona, Bolesława Leśmiana, Adama Ziemianina i Józefa Barana.

Ogloszenie
>

2 czerwca 2007 r. w Śmignie odbył się koncert Starego Dobrego Małżeństwa, na którym artyści zaśpiewali utwory do wierszy Jana Rybowicza, poeta Józef Baran przeczytał swoje wspomnienia, a Teatr Nie Teraz i Tomek Lewandowski przedstawili fragmenty sztuki i utworów muzycznych zaaranżowanych na motywach twórczości Rybowicza. Fragmenty koncertu, wraz z opowieścią o Janie Rybowiczu i reportażem z Lisiej Góry zostały zamieszczone na wydanym w tym roku na DVD albumie Starego Dobrego Małżeństwa "Jednoczas", drugiej już płycie SDM poświęconej "kaskaderowi" z Lisiej Góry.
O tamtym koncercie przeczytasz i posłuchasz TUTAJ

Tegoroczny koncert zespołu SDM i jego przyjaciół zostanie poprzedzony spotkaniem przy grobie poety (16:00), który spoczywa na cmentarzu parafialnym w Lisiej Górze. Dzięki SDM i kweście zorganizowanej podczas ubiegłorocznych "Rybowiczonaliów" odremontowano nagrobek lisiogórskiego, tragicznie zmarłego literata.
Bilety na koncert w cenie 25 złotych rozprowadzane będą w dniu koncertu od godz. 17:00 w siedzibie GOK-u w Śmignie. Jest również możliwość rezerwacji telefonicznej pod numerem 014 6784087.
Szczegółowy plan koncertu w Śmignie (początek godz. 18:00) przedstawia się następująco:
Matragona „Orkiestra Jednej Góry”
Piotr Warszawski Tequila - monodram
Stare Dobre Małżeństwo - Seans Jednoczasu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, July 17, 2024 16:38:40
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html