Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Harcerze przypomnieli o Powstaniu Warszawskim    -   01/8/2008
Akcja „Kotwica”
W ramach wakacyjnych harcerskich spotkań z historią, harcerze z tarnowskiego hufca ZHP im. gen. Józefa Bema przeprowadzili w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia akcję mającą na celu przypomnienie ważnego wydarzenia zarówno w historii Polski jak i w historii harcerstwa – Powstania Warszawskiego. Wieczorem 31 lipca harcerze spotkali się w komendzie hufca, gdzie przy okolicznościowym kominku wspominano harcerzy działających w Szarych Szeregach (Szare Szeregi to konspiracyjny kryptonim harcerstwa podczas II wojny światowej). Następnie „uzbrojeni” w znaki Polski Walczącej, zwanymi ze względu na swój kształt „kotwicami” wyruszyli na miasto.

Ogloszenie

-Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi mieszkańców Tarnowa, na jedno z najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii Polski. – mówi komendant hufca, podharcmistrz Maksym Pękosz. –Chcemy aby mieszkańcy naszego miasta, choć na moment oderwali się od trudów dnia dzisiejszego i poświęcili choć chwilę na refleksję. W ramach tej akcji tarnowscy harcerze kolportują 1 sierpnia okolicznościowe ulotki, poświęcone Powstaniu Warszawskiemu i udziałowi harcerzy w tym wydarzeniu. Mało kto dziś pamięta, że harcerze z Szarych Szeregów byli jednymi z najaktywniejszych bojowników w polskim ruchu oporu podczas II wojny światowej. Bardzo aktywnie działali oni również w Tarnowie i regionie tarnowskim, gdzie konspiracyjne harcerstwo tworzył harcmistrz Wincenty Mucha, którego pomnik znajduje się w Tarnowie-Mościcach.
Przeprowadzona akcja jest już trzecim wakacyjnym harcerskim spotkaniem z historią. Na poprzednich spotkaniach, tarnowscy harcerze zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego oraz przemierzyli tarnowski szlak Szarych Szeregów.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, liczącą ok. 120 tys. członków, organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży w Polsce. Od niemal 100 lat głównym celem Związku jest wspieranie wychowania harcerek i harcerzy poprzez stworzenie im warunków do wszechstronnego rozwoju. CP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.78 % (1075)
  jestem za 38.82 % (776)
  nie mam zdania 7.40 % (148)
Wszystkich głosów: 1999
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(02-08-2008) rQt :
Ciekawa inicjatywa. Kiedy bedzie kolajne taka akcja?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-08-2008) portos :
szkoda, że w ramach harcerskich spotkań z historią nie włączają się w cykl spacerów historycznych . Niech się więc oderwą od trudów dnia codziennego i poświęcą kolejną chwilę na reflekksję - słowem druha Maksyma Pękosza zachęcam do udziału w przeciekawych wędrówkach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947