Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Uczniowie ZSO nr 2 walczą o halę gimnastyczną    -   20/10/2008
Petycja do Prezydenta
16 października podczas Sesji Rady Miejskiej, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie, skierowali petycję do Pana Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały o rozważenie możliwości udzielenia zgody i wsparcia finansowego na budowę hali gimnastycznej dla ZSO nr 2. Komisja Praw Młodzieżowej Rady Miejskiej jednomyślnie podjęła uchwałę, w której popiera inicjatywę uczniów II LO z ZSO nr 2.

Ogloszenie

-Jest to niewątpliwie symboliczna inicjatywa, pod którą podpisało się ponad pięciuset uczniów ZSO nr 2, co zdecydowanie świadczy o ich determinacji w tej sprawie. Przede wszystkim ma ona na celu zwiększenie zainteresowania władz miasta problemem naszej szkoły, którym niewątpliwie jest brak własnej sali gimnastycznej - mówi Mateusz Czosnyka, uczeń ZSO nr 2. -Ponadto pragniemy wesprzeć dotychczasowe poczynania Dyrekcji i Rady Rodziców w tej kwestii. Wierzymy, że Pan Prezydent Ryszard Ścigała, któremu dobro tarnowskiej oświaty jest niezmiernie bliskie, dokładnie i z pełną rozwagą przeanalizuje naszą petycję.
Problemem braku odpowiedniej hali gimnastycznej, w budynku w którym kiedyś mieściła się SP nr 6 oraz Gimnazjum nr 3, zainteresowała się Młodzieżowa Rada Miejska. -W sytuacji kiedy uczniowie jednego z najlepszych i największych tarnowskich liceów przedkładają Prezydentowi Miasta petycję w ważnej dla nich sprawie, Rada nie może pozostać obojętna. Komisja Praw Młodzieżowej Rady Miejskiej jednomyślnie podjęła uchwałę, w której popiera inicjatywę uczniów II LO - stwierdza Dawid Solak, rzecznik prasowy MRM.

Treść petycji, kierowanej na ręce prezydenta Ryszarda Ścigały:
„My, uczniowie ZSO nr 2 w Tarnowie zwracamy się z uprzejmą prośbą do Pana Prezydenta Ryszarda Ścigały o rozważenie możliwości udzielenia zgody i wsparcia finansowego na budowę hali gimnastycznej dla naszej szkoły. Chcemy podkreślić, że problem braku sali gimnastycznej w ZSO nr 2 jest bolączką naszej placówki. Inwestycja ta jest niezbędna ze względu na bezpieczeństwo młodzieży, która na lekcje wychowania fizycznego codziennie musi przechodzić przez ruchliwą ulicę Starodąbrowską, gdzie notabene prowadzone są intensywne prace drogowe. Ponadto sporym utrudnieniem dla szkoły jest pełna realizacja zajęć edukacyjnych, bowiem coraz częściej hala TOSiR-u, w której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego, wynajmowana jest w celach komercyjnych, co uniemożliwia efektywne realizowanie zajęć lekcyjnych, nie wspominając już o kwestii zajęć pozalekcyjnych, o których możemy tylko pomarzyć, w przeciwieństwie do innych tarnowskich placówek.
Z informacji jakich posiadamy wynika, że sprawa hali gimnastycznej była i jest przedmiotem starań Dyrekcji oraz Rady Rodziców ZSO nr 2. Tym razem, to My, jako zbiorowość uczniowska, która jest najbardziej poszkodowana w tej sytuacji, pragniemy tą symboliczną petycją i setkami podpisów zebranymi pod nią, głębiej uświadomić, że młodzież „żyje” tym zagadnieniem.
Informujemy także, iż w trosce o nasze dobro, Komisja Praw Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie w dniu 13.10.2008r. podjęła uchwałę o „poparciu dla starań uczniów ZSO nr 2 o budowę i wsparcie finansowe hali gimnastycznej”.
Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas argumenty przekonają Pana o celowości i konieczności wyrażenia zgody na budowę hali gimnastycznej dla ZSO nr 2 w Tarnowie oraz udzielenia wsparcia finansowego."

Na zdjęciu: obecna, maleńka sala gimnastyczna
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.78 % (1075)
  jestem za 38.82 % (776)
  nie mam zdania 7.40 % (148)
Wszystkich głosów: 1999
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(21-10-2008) xxxx :
jeżeli chodzi o fakty to hala tosiru a nie w w zso nr 2

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2008) Klon :
Rzut kamieniem od ZSO nr 2 jest piękna hala sportowa z ktorej Dwójka korzysta. Bez przesady, inne szkoły nie maja takiego komfortu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2008) ooo :
do Klona: przeczytaj dokładnie cały tekst, a dowiesz się o jakim "komforcie" mówisz. Pomyśl o dzieciach i ich bezpieczeństwie, a nie tylko o własnym (specyficznym) poczuciu komfortu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947