Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Pojawią się parkingowi   -   28/6/2004
W ciągu ostatnich kilku lat w tarnowskiej płatnej strefie parkingowej opłaty kontrolowała wyłącznie Straż Miejska. Od dziś w centrum miasta mają pojawić się także czterej parkingowi TZDM-u, którzy przyjdą sprawdzić, czy uiściliśmy opłatę za parkowanie.

Ogloszenie

Dyrektor Stanisław Pyzdek zapowiadał pojawienie się parkingowych w strefie postojowej już jakiś czas temu. Do końca nie było jednak wiadomo, czy rzeczywiście pojawią się na płatnych parkingach czy też nie.

Początkowo była to jedynie luźna propozycja, która z czasem nabrała jednak realnego kształtu. W piątek potwierdziliśmy natomiast u dyrektora TZDM-u, że parkingowi rzeczywiście będą zatrudnieni i rozpoczną pracę już w ten poniedziałek, czyli dziś.

Do zadań parkingowych będzie należała pomoc strażnikom miejskim w kontrolowaniu uiszczania przez kierowców opłat postojowych, ale nie tylko. Będą też posiadali przy sobie bilety parkingowe i każdy kierowca będzie mógł kupić sobie taki blankiet u parkingowego bez potrzeby biegania w tym celu do kiosku "Ruchu".

- Tarnowscy parkingowi będą oczywiście odpowiednio oznakowani, więc nie będzie problemu z ich rozpoznaniem - twierdzą przy tym drogowcy.
- Parkingowych będziemy mogli spotkać na różnych płatnych parkingach w centrum Tarnowa: na placu Kazimierza, ulicach Targowej, Bernardyńskiej, Krakowskiej i Lwowskiej - tłumaczy dyrektor Stanisław Pyzdek. - Będą się przemieszczać po całej strefie i zaglądać kierowcom za szyby, czy są tam uiszczone opłaty za płatny parking. Oczywiście nie oznacza to, że Straż Miejska nie będzie już miała pod tym względem co robić. Strażnicy miejscy też nadal będą kontrolowali uiszczanie opłat parkingowych.

Zatrudnienie parkingowych przez TZDM ma jeszcze jeden aspekt, związany z bezrobociem. Czterech z nich to bowiem właśnie tarnowscy bezrobotni, zatrudnieni w zarządzie dróg w ramach prac interwencyjnych.
Według dyrektora Stanisława Pyzdka, parkingowi zostaną na razie zatrudnieni w płatnej strefie jedynie na miesiące letnie, gdy do Tarnowa przyjeżdża trochę więcej turystów.
Niewykluczone natomiast, że jeśli się sprawdzą i podniesie się dzięki nim znacznie ściągalność opłat za płatne postoje zmotoryzowanych w centrum, to parkingowym zostaną przedłużone umowy o pracę. I mieliby zajęcie w płatnej strefie przez cały rok. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.81 % (1087)
  jestem za 38.86 % (785)
  nie mam zdania 7.33 % (148)
Wszystkich głosów: 2020
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(28-06-2004) W. Popiela www.upr.pl :
Gdyby bezrobocie malało od takich decyzji to naturalnym byłoby wziać wszystkich bezrobotnych na utrzymanie budżetu, zlecić podnoszenie papierków z ulicy, zawracanie kijem Wisły, liczenie przechodniów, itp. itd. Jest tylko jeden problem - to nie zmniejsza bezrobocia, ponieważ na ich pensje odbiera się pieniądze z rynku, powodując w najlepszym razie utratę tylu "miejsc pracy" ile uzyska się tutaj. Tyle że tamte były prawdziwe i potrzebne, a te są sztuczne i zbędne. Ale jako argument do dziwnych zachowań decydentów jest w sam raz, powtarzany od kilkudziesięciu lat - nuda! Proponuję więc ogłosić PRZETARGLI z licytacją ustną na usługi dla miasta: autobusowe, drogowe, i każde inne. Nie dość że znikną "mądre" pomysły, to będzie z taniej dla podatników. Prócz SLD i pozostałości po AWS, niesocjaliści powinni być ZA. Czy jest większość?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2004) FR :
Ale pier....cie Popiela :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2004) krakus :
BRAVO !!!!! POPIELA nie znam cie chlopie bo sie z kraka tu sprowadzilem ale jak na tarnowskie pomysly jeden masz je w miare racjonalne !! Glosuje na ciebie w wyborach ! tylko jak ty wygladasz :) jak masz wasy to juz nie glosuje ! Bien ma i na dobre to nie wyszlo !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2004) antygalicjanin :
logiczna wypowiedź P.Popieli. Jeśli już zaplanować zatrudnienie bezrobotnych , to należałoby pomyślec też o systemie recyklingu w oparciu o nich, poprzez bezpośrednią zbiórkę makulatury i innych materiałów. A z innej "parafii" - wracając z Warszawy samochdem, wyraźnie odczuwałem na drodze,że zbliżam się do Galicji- kilka kilometrów za Kielcami droga jest coraz gorsza.Powoli zbliża się jednak Europa do nas. Gdy słyszę w rozmowie - ..."przeciez wszedzie jest tak samo"... świadczy to o naszej zasciankowości.Gdy ktoś mi w wypowiedziach powiedział - ...jak ci się nie podoba, to co tu jeszcze robisz?...-świadczy to dobitnie o "wieśniactwie" i "kiszeniu sie we własnym smrodku" bez jasnej wizji na przyszłość. Zmieńcie swoją mentalność ludziska Spodgórza,otwórzcie się na świat i logiczne myślenie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2004) gandolf :
Anty, tak to już jest, że zwykle nie czuje się smrodu w jakim się żyje. Dopiero opuszczenie miejscowości na jakiś czas i powrót, pozwala na "odkrycie" czegoś, co wydaje się tak oczywiste, że zwyczajnie śmierdzi. I wtedy człowiek zastanawia się, jak to możliwe, że inni nie wyczuwają tego zapaszku. Natomiast, co do wypowiedzi Pana Popieli, to wymaga ona małej korekty, gdyż problemem biurokracji nie jest zatrudnianie nowych osób, gdyż zatrudnianie jest czymś naturalnym i oczywistym, szczególnie w firmach prywatnych. Jej problemem jest nie zwalnianie niepotrzebnych już pracowników oraz pracowników miernych. Dlatego biurokracja, jak entropia, zawsze rośnie. A sam pomysł?? Pytanie zasadnicze brzmi, czy należy płacić za parkingi w mieście. Jeśli tak, to kontrola uiszczania płatności przez kierowców jest potrzebna, a skala tej kontroli powinna być taka, aby maksymalizować dochód miasta z opłat za miejsca parkingowe. W przyciwnym wypadku, czyli kiedy uznamy, że nie należy płacić, kontrola traci całkowicie sens.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl