Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Konferencja tarnowskich parlamentarzystów PiS    -   14/3/2010
O kongresie PiS i nie tylko
W dobiegającym końca tygodniu pośród różnych wydarzeń odbyła się konferencja prasowa z posłami Prawa i Sprawiedliwości Edwardem Czesakiem i Józefem Rojkiem. Konferencja poświęcona była niedawnemu kongresowi PiS, ale nie tylko. Dziennikarze pytali m.in. o możliwość zawiązania koalicji z SLD. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że parlamentarzyści Platformy byli przeciwni zgłoszonej przez E. Czesaka i J. Rojka na komisji skarbu państwa poprawce, zgodnie z którą m.in. poszerzona zostałaby średnica rurociągów gazowych. -To, że wybudujemy port w Świnoujściu do którego sprowadzany będzie gaz z Kataru, jeszcze nic nie znaczy. Przy takich ilościach gazu trzeba zmienić cały system infrastruktury rurowej, a to zadanie na całe lata, które trzeba zacząć realizować już teraz - mówi Józef Rojek.

Posłuchaj wypowiedzi posłów PiS: Edwarda Czesaka i Józefa Rojka :

Ogloszenie

Poprawka posłów PiS wiązała się z ustawą o regazyfikacji gazu z Kataru. Zdumienie posłów wzbudził fakt, iż mimo początkowego poparcia, ostatecznie przeciwko ich poprawce głosowali parlamentarzyści PO, którzy po kilku dniach zmienili zdanie. Jak stwierdza poseł Edward Czesak, koronnym argumentem przeciwko ich poprawce, był zarzut, że posłowie PiS dążą do niej, bo „są z Małopolski, a rurociąg ten przechodzi przez Małopolskę”.

Odnośnie niedawnego kongresu PiS, który odbył się w dniach 6-7 marca w Poznaniu, posłowie podkreślali, iż grupa zaproszonych na niego gości – jak np. przewodniczący NSZZ Solidarność Janusz Śniadek, w swoich wystąpieniach wskazywała na „więzi z linią programową PiS”. -To nas cieszy, nie tylko w perspektywie wyborów samorządowych i prezydenckich - stwierdza Edward Czesak. Jak z kolei podkreśla Józef Rojek, podczas kampanii wyborczej celem PiS będzie zdobycie władzy w dużych miastach, a PiS potrzebuje „zakorzenić się w samorządach”. Kandydatami PiS mają być osoby, które „dają gwarancję że zachowają lojalność po wyborach i że dbać będą o sprawy lokalne”. Okazało się też, że chęć wzięcia udziału w wyborach samorządowych wyraziła część parlamentarzystów, jednak poseł J. Rojek, zapytany, czy będzie się ubiegał np. o fotel prezydencki, odpowiada iż „nie potwierdza i nie zaprzecza”.
Dziennikarze podczas konferencji pytali o możliwość współpracy PiS i SLD. Posłowie podkreślali, że w praktyce współpraca taka, w ważnych sprawach ma już miejsce na różnych szczeblach.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.86 % (1089)
  jestem za 38.82 % (785)
  nie mam zdania 7.32 % (148)
Wszystkich głosów: 2022
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(14-03-2010) amigos :
idzcie do domu, my nie powiemy nikomu :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2010) nieświadomy :
To Pan Rojek jest dalej posłem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2010) kilo :
Politycy partii, która o dziwo się nazywa Prawo i Sprawiedliwość nawet diabłem zawrą sojusz by rządzić. Samoobrona była odpowiednia do koalicji więc czemu nie SLD.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2010) lampion :
Zgaście światło!!!, Zgaście światło!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2010) olo :
Pan Rojek to kompromitująca postać miasto Tarnów. Najwyższa pora na odpoczynek. Juz dośc namieszał i jeszcze chce mieszać. Troche pokory Panowie z PiS-u.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2010) Weredyk :
Nieświadomy - tak Józef Rojek jest posłem. W wyniku wyborów w 2007 ponownie został wybrany na funkcję posła na Sejm RP. Warto wskazac, iz jako jedyny z 5 innych parlamentarzystow, ktorzy w wyborach samorzadowych w 2006 utracili mandaty. Olo jesli JR jest taki slaby jak piszesz, to mozesz byc spokojny, nie powiniennes sie zatem obawiac, ze namiesza. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2010) donosiciel :
to przez Weredyka p.Rojek stracił mandat posła

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl