Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Arcydzieło polskiego kina w cyfrowo zrekonstruowanej wersji...    -   08/7/2011
„Do widzenia, do jutra” w Millennium
"Do widzenia, do jutra" to nostalgiczna kronika wakacyjnej miłości: Jacek (Zbigniew Cybulski ) to gdański student i reżyser poetyckiego teatrzyku, ona - Margueritte (Teresa Tuszyńska ) to piękna córka francuskiego konsula. Zakochany chłopak ma nadzieję, że dziewczyna odwzajemnia jego uczucie, zostanie na Wybrzeżu, gdzie będą żyli długo i szczęśliwie. Czy jednak jego marzenia mogą się spełnić, skoro dla niej życie to nieustanna podróż? Przypominamy: 11 lipca z o godz. 20:00 w kinie Millennium w ramach cyklu „Millennium Classic” odbędzie się jednorazowa projekcja filmu „Do widzenia, do jutra...” Janusza Morgensterna. Film został cyfrowo zrekonstruowany.

Ogloszenie
>

Dzięki "Do widzenia, do jutra" spełniły się za marzenia Janusza Morgensterna o reżyserskim debiucie, które na dodatek mógł zrealizować wspólnie z przyjaciółmi, Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą. Obaj, poznani przez niego jeszcze w czasach studenckich, są autorami scenariusza, który pisali na planie Popiołu i diamentu. W efekcie Do widzenia, do jutra to nie tylko liryczna historia miłości niemożliwej, ale też filmowy portret gdańskiego środowiska artystycznego końca lat 50. skupionego wokół studenckiego teatrzyku "Bim Bom", którego Cybulski i Kobiela byli liderami. Na ekranie pojawiają się też inne związane z nim postaci, jak Jacek Fedorowicz , Tadeusz Chyła , Wowo Bielicki czy legendarna piękność - Barbara Baranowska . Po raz pierwszy w polskim kinie film realizowany był przez grupę przyjaciół, co sprawiło, że z dzisiejszej perspektywy Do widzenia, do jutra to cenne świadectwo tamtej epoki, ludzi i miejsc, poodwilżowego klimatu i ówczesnego fenomenu, jakim były studenckie kabarety i awangardowe teatrzyki. Do tego zjawiskowa Teresa Tuszyńska, świetny epizod Romana Polańskiego, doskonałe zdjęcia Jana Laskowskiego i muzyka Krzysztofa Komedy współtworzące nostalgiczny klimat snującego miłość końca lata, którego urokowi nie sposób się oprzeć.

Rekonstrukcję tego filmu krok po kroku przeprowadzili profesjonaliści w laboratoriach The Chimney Pot (obraz) i Dukszta&Malisz (dźwięk). Dzięki nowoczesnej technice będzie można podziwiać tę historię na nowo, doceniając piękne zdjęcia Jana Laskowskiego, który osobiście nadzorował proces cyfrowej rekonstrukcji. -Przy odnawianiu tego obrazu odnowiły się też moje wspomnienia - powiedział operator. -Uważam, że jest to jeden z najpiękniejszych polskich filmów.

UWAGA KONKURS ! Mamy dwa bezpłatne podwójne zaproszenia na ten seans. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres konkursy@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule nazwę filmu. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w dniu projekcji, ok. godz. 15:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.81 % (1087)
  jestem za 38.86 % (785)
  nie mam zdania 7.33 % (148)
Wszystkich głosów: 2020
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl