Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Na początek poezja Wisławy Szymborskiej w interpretacji aktorek Tarnowskiego Teatru oraz spotkanie z Jerzym Illgiem redaktorem naczelnym ZNAKu.    -   11/5/2012
Salon Poezji wraca do Teatru
Po ponad trzyletniej przerwie Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie wraz Tarnowskim Teatrem powraca do współorganizacji Salonów Poezji, które w ubiegłych latach cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Tarnowian. Z powodu modernizacji budynku teatru wspólne przedsięwzięcie jakim były Salony Poezji zostało zawieszone. Bardzo się cieszę, że biblioteka zamierza kontynuować ten cykl. Poezja Wisławy Szymborskiej zasługuje by ją prezentować w każdej nadającej się ku temu okoliczności – mówi Rafał Balawejder dyrektor Solskiego.

Ogloszenie
>

Już w najbliższą niedzielę usłyszymy wiersze Wisławy Szymborskiej w interpretacji Kingi Piąty i Zofii Zoń, które można zobaczyć spektaklu „Trzy siostry”. Utwory zaczerpnięto z tomików: "Poezje", "Wszelki wypadek", "Dwukropek", "Rymowanki dla dużych dzieci", a także z ostatniego zbioru "Wystarczy". Gościem specjalnym Salonu będzie Jerzy Illg - krytyk literacki, wydawca, redaktor naczelny wydawnictwa ZNAK, który podzieli się z publicznością wspomnieniami o niedawno zmarłej Noblistce. Zaś oprawę muzyczną na gitarze klasycznej przygotuje Karol Mach.

„Szymborska: Kontrasty” 13 maja, godz. 11.00 , Foyer Tarnowskiego Teatru, wstęp bezpłatny. Salon organizowany jest w ramach projektu "Salony Poezji" finansowanego z budżetu Miasta Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.81 % (1087)
  jestem za 38.86 % (785)
  nie mam zdania 7.33 % (148)
Wszystkich głosów: 2020
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(11-05-2012) antygalicjanin :
Ja w teatrze pamiętam cykl imprez pod nazwą - "Na skrzydłach po drabinie"....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) mała :
Salony Poezji przez kilka lat odbywały się w Tarnowskim Ratuszu, a zawieszone zostały nie z powodu modernizacji teatru a bardziej prozaicznej przyczyny czyli braku pieniędzy...w Teatrze o ile pamiętam było tylko spotkanie z panią Natalią Rolleczek....Swego czasu odbywały się raz w miesiącu, ale dobrze że od czasu do czasu wracają. Życzę wszystkim uczestnikom miłych wrażeń

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) Liber :
"Salony Poezji" organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną odbywały się przeważnie w Sali Lustrzanej. Ostatni "Salon" odbył się w marcu w Sali Lustrzanej i poświęcony był poezji Hemara i Tuwima. Jeśli była przerwa to tylko w kwietniu!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) mieszczka :
trele morele, Salon Poezji powstał w "koprodukcji": Teatr im. Ludwika Solskiego, Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego, Muzeum Okręgowe a pierwszy miał miejsce w maju 2003 z udziałem samej Anny Dymnej . I tak co miesiąc do czasu remontu Muzeum, a właściwie do odwołania Wo jciecha Markiewicza z funkcji dyrektora tarnowskiego Teatru. Później od czasu do czasu niewydarzone efemerydy Salonu to tu, to tam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) KArol :
Zgadzam się z mieszczką. Tak też zapamiętałem: Salon Poezji był realizowany w ratuszu i zawsze to było święto, które gromadziło tak wiele osób, że sala nie mogła ich pomieścić. Najlepszy czas Salonu Poezji związany jest z obecnością w Tarnowie Wojciecha Markiewicza, który te spotkania podniósł do rangi wydarzenia kulturalnego.Pamiętam jedno spotkanie, które odbyło się w teatrze za dyrektora Żentary, ale to była kompletna porażka. Inne przypadki, jak choćby udany występ pary aktorów z Warszawy z poezją i piosenką Tuwima i Hemara to próby powrotu do tej najlepszej tradycji Salonów Poezji. Z przyjemnością posłucham Szymborskiej w interpretacji p. Kingi Piąty i Zofii Zoń, obawiam się jednak, że to nie będzie ten klimat, który wypełniał salę w ratuszu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2012) Liber :
Wczorajszy "Salon Poezji" był bardzo interesujący. Widzowie postawili ocenę 6.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2012) Anna :
Byłam, widziałam, słyszałam... Dla mnie wczorajszy Salon był rewelacyjny!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2012) tarnowianin :
bez przesady Anno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl