Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   13 milionów Euro dla Tarnowa    -   09/11/2007
Jak już informowaliśmy, 13 milionów euro trafi poza konkursem do Tarnowa na budowę połączenia węzła autostrady w Krzyżu z południową obwodnicą Tarnowa. Informację taką kilka dni temu przekazał wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela. Teraz tym samym sukcesem – jako własnym – chwali się tarnowski magistrat.

Posłuchaj, co o tarnowskim sukcesie mówi prezydent Ryszard Ścigała :

Ogloszenie

”Sukcesem zakończył się starania władz Tarnowa o pozyskanie funduszy na modernizację układu komunikacyjnego miasta” – czytamy w oficjalnym komunikacie. „13 milionów euro trafi do miasta z przeznaczeniem na połączenie węzła Krzyż autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 977 w kierunku Tuchowa i przejścia granicznego w Koniecznej. Całkowity koszt zadania wyniesie ponad 131 milionów, w pierwszej kolejności podjęte zostaną prace przy przebudowie skrzyżowania Lwowska – Starodąbrowska oraz budowie połączenia ulic Starodąbrowskiej i Gumniskiej.”

Od początku bieżącej kadencji za absolutny priorytet władze Tarnowa uznały modernizację układu komunikacyjnego, przebudowę dróg i ulic stanowiących krwioobieg miasta. Sukcesem zakończyły się starania o pozyskanie na ten cel funduszy Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Na liście indykatywnej znalazł się wspomniany, tarnowski projekt. Tarnów otrzymał 30% z ogólnej puli środków przeznaczonych dla miasta na prawach powiatu, czyli 13 milionów euro.
Zgłoszony projekt obejmował takie zadania jak: budowa połączenia węzła Krzyż z ulicą Jana Pawła II, rondo JPII – Błonie – 57 mln; budowa ronda w skrzyżowaniu Mickiewicza – Starodąbrowska – 5 mln; przebudowa skrzyżowania Lwowska – Starodąbrowska, przebudowa skrzyżowania Kołłątaja – Starodąbrowska, budowa połączenia ulicy Starodąbrowskiej z Gumniską, z obiektem inżnierskim w ciągu (most na potoku Wątok) – 26,2 mln; przebudowa ulicy Gumniskiej na odcinku od ul. Mostowej do skrzyżowania z ulicami Dąbrowskiego – Konarskiego, przebudowa skrzyżowania Gumniska – Dąbrowskiego – Konarskiego – 5 mln; przebudowa ulicy Dąbrowskiego na odcinku od skrzyżowania z Gumniską, Konarskiego do ul. Ziaji, przebudowa od ul. Ziaji do ul. Tuchowskiej – 34 mln; wykupy gruntów – 4,3 mln zł.

Całkowita wartość zgłoszonego projektu została określona na kwotę 131.500.000 zł. Realizacja zadania rozpocznie się w roku 2008. W pierwszej kolejności zostaną podjęte prace związane z budową ronda w skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej, przebudową skrzyżowań Lwowska – Starodąbrowska i Kołłątaja – Starodąbrowska oraz budową połączenia ulicy Starodąbrowskiej z Gumniską, co wymagać będzie budowy mostu na potoku Wątok.

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.83 % (1088)
  jestem za 38.84 % (785)
  nie mam zdania 7.32 % (148)
Wszystkich głosów: 2021
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(09-11-2007) obiektyw :
Sukces ma wielu ojców - i to chyba jest prawda. Bo ani samego Marszałka Ciepieli ani samego magistratu za wyłącznych ojców uznać nie można. Bo pomysły drogowe już dawno przedstawiano przez magistrat i na ich rzecz lobbowano, ale Młyn Szancera też był już na liście indykatywnej - a z niej spadł. Dlatego sukces nie sukces - Nasi samorządowcy z sejmiku i tak jeszcze wielu "wymiernych" sukcesów nie mają:) Dobre i te 13 mln euro! Brawo i czekamy na więcej. A redakcja widzę delikatnie podgryza magistrat!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2007) pio :
Skoro ma nie byc węzła wierzchosławickiego, to którędy miałby pójśc ruch z autostrady w stronę granycy południowej?? A tak to jest połączenie węzła Krzyż autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 977 w kierunku Tuchowa i przejścia granicznego w Koniecznej... Wiec to nie sukces, a koniecznośc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2007) Gościnny :
Niech żyją genialne pomysły!!!! Miasto dostanie pieniądze na projekt przepuszczeni ruchu z autostrady przez ŚRODEK MIASTA!!!! Naprawdę jest się z czego cieszyć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2007) kierowca tarnowski :
większego idiotyzmu dawno nie widziałem!!!!!! Kto puszcza taki ruch przez centrum miasta???? Chyba, że ma to być tunel. Oj, ojcowie sukcesu,. wstdźcie się!! Porażka i kompromitacja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2007) obiektyw :
To nie sa pieniadze na zjazd z autostrady - spokojnie. Byle Chrzanów ma dwa zjazdy z autostrady, więc kompromitacja Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, Nowego Ministra Infrastruktury czy naszych lokalnych Parlamentarzystów byłoby gdyby Tarnów miał tylko jeden. Ja aż takim pesymistą nie jestem i wierze, że te 13 mln EURO są na poprawe sieci dróg w Tarnowie a dwa znazjd (Wierzchosławice i węzeł Lwowska) powstaną

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2007) misiu :
POpisowe mydlenie oczu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2007) bog :
Niestety Ciepiela i dalej długo , długo nic.Była jeszcze nasza Ula Gacek ale wyborcy woleli obcych niż swojego jak zwykle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2007) pio :
Dziwi mnie to wlasnie, że tarnowianie na swoich reprezentantów wolą krakusów, niż naszych, z Tarnowa..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2007) lel :
Marudzicie jak stare babki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2007) lel :
:D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2007) piekut :
Nie bierzcie tych pieniędzy! Niech ręka Boska broni! Jest w Tarnowie człowiek - wizjoner niejaki Poświatowski. On wytłumaczy dlaczego To utrata niepodległości!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2007) mp :
oj piekut, piekut, nie wiem czemu, ale nawet cię lubię

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2007) McHooter :
Tez mi sukces - miasto bedzie musialo dolozyc (bo te 13 mln euro to nie bardzo wystarczy na dwa zjazdy) do tego zeby wogole miec polaczenie z autostrada. To tak jakby za sukces uwazac ze buduje sie w Polsce autostrady. No fajnie ze sie buduje - ale sukcesem to by bylo 10-15 lat temu, obecnie to juz naglaca koniecznosc. No ale prezydent wspolnie z marszalkiem beda sie teraz licytowali ktory jest ojcem "sukcesu" - ciekawe ze nikt z nich nie mowi ani slowem co by bylo bez tych pieniedzy. Pewnie najblizszy zjazd z autostrady mielibysmy w Wojniczu :P Niedlugo zaczna sie nasi lokalni wladcy spierac o to czyja zasluga jest to ze w zimie odsniezane sa drogi, w kranach mamy wode, kaloryfery sa cieple, a i energia elektryczna jest cala dobe ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl